Bannon: Cohn powinien odejść jeśli nie zgadza się z prezydentem Trumpem

opublikowano: 07-09-2017, 15:59
aktualizacja: 07-09-2017, 16:02

Steve Bannon, uważany za „szarą eminencję” ekipy Donalda Trumpa powiedział, że Gary Cohn, główny doradca gospodarczy prezydenta USA, powinien odejść jeśli nie zgadza się z tym co robi jego szef.

Bannon, były główny strateg Trumpa, odniósł się w ten sposób do wypowiedzi Cohna dotyczącej reakcji prezydenta USA na wydarzenia w Charlottesville. Zwolennicy supremacji białej rasy starli się tam ze swoimi przeciwnikami. Jeden z supremacjonistów wjechał autem w kontrmanifestantów i jedna osoba zginęła. Trump nie potępił jednoznacznie supremacjonistów i stwierdził, że „świetni ludzie byli po obu stronach”. Cohn powiedział, że po usłyszeniu tego chciał zrezygnować.

Zobacz więcej

youtube.com

W wywiadzie telewizyjnym Bannon stwierdził, że nie ma miejsca w amerykańskim społeczeństwie dla neonazistów i innych tego rodzaju grup. Zauważył jednocześnie, że Cohn powinien zrezygnować. 

- Jeśli ci się nie podoba, co on robi i nie zgadzasz się z tym, masz obowiązek zrezygnować – powiedział Bannon.

Cohn, który do administracji Trumpa przyszedł z Goldman Sachs, był wymieniany jako następca Janet Yellen na stanowisku szefa Fed. W administracji Trumpa zajmuje się kluczową z punktu widzenia rynków i gospodarki reformą podatkową oraz programem inwestycji w infrastrukturę. Jego ewentualne odejście byłoby prawdopodobnie źle odebrane przez rynki.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu