Barack Obama oszustem?

IAR, DI
opublikowano: 09-01-2009, 19:04

Barack Obama nie objął jeszcze oficjalnie urzędu, a już trafił do komiksu. Amerykański prezydent-elekt pojawi się w  najnowszym wydaniu Spidermana.

Specjalne wydanie komiksu Spiderman ukaże się w USA w przyszłym tygodniu. Opowiedziana w nim historia rozgrywa się 20 stycznia - w dniu prezydenckiej inauguracji. Alter ego człowieka-pająka, Peter Parker bierze udział w uroczystościach jako fotoreporter. W pewnym momencie dostrzega sobowtóra Obamy - oszusta, który podszywając się pod prezydenta-elekta próbuje przejąć jego urząd. Właśnie wtedy do akcji wkracza Spiderman witając Obamę słowami „Heja. Podobałeś mi się w debatach”. Obama odpowiada przybijając mu piątkę.

Joe Quesada z wydawnictwa Marvel mówi, że pomysł specjalnego numeru z Barackiem Obamą zrodził się wtedy, gdy przyszły prezydent ujawnił, że w dzieciństwie był fanem Spidermana i kolekcjonował komiksy o człowieku-pająku. „To jest nasza odpowiedź” - dodaje.

Dotychczas w komiksach Spidermana pojawiła się większość prezydentów Stanów Zjednoczonych, od Roosevelta po George’a Busha. W większości przypadków odgrywali oni jednak tylko epizodyczne role.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR, DI

Polecane