"Barbie N.1" sprzedana na aukcji za blisko 3.000 funtów

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 27-09-2006, 12:02

Blisko 3000 funtów (4480 euro) zapłacił podczas wtorkowej aukcji w londyńskim domu aukcyjnym Christie pewien miłośnik lalek z firmy Mattel za słynny model "Barbie N.1".

Blisko 3000 funtów (4480 euro) zapłacił podczas wtorkowej aukcji w londyńskim domu aukcyjnym Christie pewien miłośnik lalek z firmy Mattel za słynny model "Barbie N.1".

"Barbie N.1" wyceniona przed aukcją na 1200 funtów, powstała w 1959 roku, kiedy te lalki dopiero debiutowały na Międzynarodowych Targach Zabawek w Nowym Jorku. Jest ubrana w czarno-biały kostium kąpielowy i nosi okulary słoneczne.

Lalka należała do uważanej za największą na świecie prywatnej kolekcji Barbie liczącej cztery tysiące modeli. Jej właścicielką była Holenderka Ietje Raebel. Kobieta przez 40 lat z ogromną pasją gromadziła nie tylko Barbie, ale także jej "przyjaciół", elementy garderoby i wszelkie akcesoria.

Kolekcję wystawiła na aukcji rodzina Raebel. Holenderka jest już w podeszłym wieku, choruje na Alzheimera, i jak twierdzili jej bliscy, nie potrafiła już cieszyć się swoimi Barbie. Wśród modeli wystawionych na sprzedaż znajdowały się także Barbie w strojach największych światowych projektantów, Barbie-kelnerka z McDonald's, Barbie-astronautka czy Barbie-paleontolog.

Barbie są najczęściej kupowanymi lalkami. Co sekundę na całym świecie notuje się sprzedaż trzech lalek.

DI, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / "Barbie N.1" sprzedana na aukcji za blisko 3.000 funtów