Barbie najlepiej kupić w Meksyku

  • DI
opublikowano: 30-05-2019, 09:08

Analitycy platformy internetowej Picodi sprawdzili ceny dwóch popularnych zabawek w różnych krajach. Nie mamy powodów do narzekań.

Tuż przed Dniem Dziecka analitycy Picodi sprawdzili średnie ceny lalki Barbie i zestawu klocków Lego w 50 krajach.  

Zobacz więcej

Barbie

Bloomberg

- Za lalkę Barbie Syrenkę zapłacimy w Polsce średnio 92 zł, tyle co w USA. Najkorzystniejszą cenę tej zabawki znajdziemy w Meksyku – zaledwie 69 zł po przeliczeniu z waluty lokalnej. Zakup takiej lalki zupełnie nie opłaca się w Singapurze i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, odpowiednio 216 i 204 zł - czytamy w komunikacie.  

Nieźle wypadamy też w przypadku zestawu klocków Lego składającego się z 484 elementów. W Polsce trzeba się liczyć z wydatkiem średnio 125 zł, czyli nieznacznie więcej niż we Francji lub USA, ale znacznie mniej niż w Peru i Kolumbii.  

- W umownym rankingu, który się składa z cen tych dwóch produktów, Polska znajduje się na korzystnej pozycji – ceny w Polsce należą do jednych z najniższych i za dwa produkty z tej listy wydamy 217 złotych. Mimo to ceny zabawek w Polsce są wyższe, niż w takich rozwiniętych i bogatych krajach jak USA, Australia i Francja. Najdrożej jest z kolei w słabiej prosperujących państwach jak Kolumbia, Peru, Pakistan czy Filipiny - podaje Picodi.  

Analitycy spółki sporządzili ranking w oparciu o średnie ceny detaliczne w sklepach internetowych bez uwzględnienia tymczasowych rabatów. Kwoty zostały następnie przewalutowane po średnim kursie z maja.  

Picodi to platforma oferująca kupony zniżkowe na zakupy online zarządzana przez krakowską spółkę International Coupons.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy