Barbie najlepiej kupić w Meksyku

  • DI
opublikowano: 30-05-2019, 09:08

Analitycy platformy internetowej Picodi sprawdzili ceny dwóch popularnych zabawek w różnych krajach. Nie mamy powodów do narzekań.

Tuż przed Dniem Dziecka analitycy Picodi sprawdzili średnie ceny lalki Barbie i zestawu klocków Lego w 50 krajach.  

Zobacz więcej

Barbie

Bloomberg

- Za lalkę Barbie Syrenkę zapłacimy w Polsce średnio 92 zł, tyle co w USA. Najkorzystniejszą cenę tej zabawki znajdziemy w Meksyku – zaledwie 69 zł po przeliczeniu z waluty lokalnej. Zakup takiej lalki zupełnie nie opłaca się w Singapurze i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, odpowiednio 216 i 204 zł - czytamy w komunikacie.  

Nieźle wypadamy też w przypadku zestawu klocków Lego składającego się z 484 elementów. W Polsce trzeba się liczyć z wydatkiem średnio 125 zł, czyli nieznacznie więcej niż we Francji lub USA, ale znacznie mniej niż w Peru i Kolumbii.  

- W umownym rankingu, który się składa z cen tych dwóch produktów, Polska znajduje się na korzystnej pozycji – ceny w Polsce należą do jednych z najniższych i za dwa produkty z tej listy wydamy 217 złotych. Mimo to ceny zabawek w Polsce są wyższe, niż w takich rozwiniętych i bogatych krajach jak USA, Australia i Francja. Najdrożej jest z kolei w słabiej prosperujących państwach jak Kolumbia, Peru, Pakistan czy Filipiny - podaje Picodi.  

Analitycy spółki sporządzili ranking w oparciu o średnie ceny detaliczne w sklepach internetowych bez uwzględnienia tymczasowych rabatów. Kwoty zostały następnie przewalutowane po średnim kursie z maja.  

Picodi to platforma oferująca kupony zniżkowe na zakupy online zarządzana przez krakowską spółkę International Coupons.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy