Czytasz dzięki

Barclays: brak brexitu to większe zagrożenie od brexitu bez umowy

  • PAP
opublikowano: 13-03-2019, 09:59

Nieopuszczenie Unii Europejskiej stanowi większe zagrożenie dla Wielkiej Brytanii niż wyjście z UE bez umowy - ocenił w środę w rozmowie z radiem BBC brytyjski minister ds. brexitu Stephen Barclay.

"Jeśli przypiera mnie pan do muru, gdzie jest wybór między brakiem porozumienia a brakiem brexitu... to sądzę, że brak porozumienia nie będzie bardzo destrukcyjny dla gospodarki i myślę, że brak porozumienia nastręcza również UE poważne problemy" - powiedział Barclay odpowiadając na pytanie dziennikarza BBC.

Stephen Barclay
Zobacz więcej

Stephen Barclay fot. REUTERS/Henry Nicholls/Forum

"Ale uważam, że brak brexitu jest katastrofalny dla naszej demokracji. Pomiędzy tymi bardzo nieprzyjemnymi wyborami myślę, że brak brexitu jest większym zagrożeniem" - ocenił minister.

Po odrzuceniu we wtorek przez brytyjską Izbę Gmin po raz drugi umowy w sprawie brexitu, którą wynegocjował rząd premier Theresy May, w środę odbędzie się kolejne głosowanie. Parlament ma się wypowiedzieć, czy Wielka Brytania powinna zdecydować się na wyjście z UE bez umowy.

W razie porażki również tego wniosku w czwartek brytyjscy posłowie będą głosować nad nową instrukcją dla rządu, aby przedłużyć proces opisany w artykule 50. traktatu UE i w efekcie opóźnić brexit.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy