Barclays oczekuje 1 mld GBP odpisów z tytułu reformy podatkowej w USA

opublikowano: 27-12-2017, 14:30
aktualizacja: 27-12-2017, 14:32

Barclays, jeden z największych brytyjskich banków spodziewa się, że będzie musiał dokonać odpisów o wartości około 1 miliarda funtów (1,34 mld USD) w odniesieniu do rocznego zysku po opodatkowaniu w wyniku reformy podatkowej w USA, donosi serwis CNBC.

Reforma systemu podatkowego podpisana 22 grudnia przez prezydenta Donalda Trumpa zmusi brytyjskiego kredytodawcę do obniżenia wartości aktywów z tytułu odroczonego podatku, co wymusi  zastosowanie jednorazowej opłaty w swoich wynikach za okres 12 miesięcy do końca grudnia.

Barclays
Zobacz więcej

Barclays fot. Bloomberg

Doprowadzi także do tego, że wskaźnik kapitału podstawowego Tier 1 banku, będący kluczową miarą jego siły finansowej, spadnie o około 20 punktów bazowych.

Od czasu przejęcia kontroli nad Barclays w grudniu 2015 r., dyrektor generalny Jes Staley reformuje bank w kierunku transatlantyckiego pożyczkodawcy skupionego na Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Restrukturyzacja doprowadziła instytucję do wyjścia z szeregu działań niezwiązanych z podstawową działalnością, takich jak działalność w Afryce i jednostkach w Azji, w celu uproszczenia struktury i zwiększenia zysków dla akcjonariuszy.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu