Barclays oczekuje jeszcze trzech obniżek stóp w USA

opublikowano: 21-08-2019, 08:06

Ekonomiści Barclays zrewidowali swoją prognozę stóp procentowych i wzrostu w największych gospodarkach. Oczekują jeszcze trzech obniżek stóp o 25 pkt. bazowych w USA w tym roku.

Barclays spodziewa się brexitu bez umowy, który spowoduje umiarkowaną recesję w Wielkiej Brytanii w przyszłym roku. Ekonomiści banku spodziewają się dwóch obniżek stóp Banku Anglii, jednej w tym i jednej w przyszłym roku.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

Barclays obniżył także prognozę wzrostu gospodarczego eurolandu w 2020 roku z 1,0 proc. do 0,6 proc.

Ekonomiści brytyjskiego banku spodziewają się wzrostu PKB USA w przyszłym roku o 2,0 proc. Uważają jednak, że zagrożenie spowolnienia wynikające ze słabnącego globalnego wzrostu skłoni Fed do obniżek stóp o 25 pkt. bazowych we wrześniu, październiku oraz grudniu. Wcześniej bank prognozował jeszcze dwie obniżki stóp w USA w tym roku.

Rynek kontraktów terminowych na stopę funduszy federalnych także uwzględnia w cenach jeszcze trzy obniżki stóp w tym roku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane