Bardziej cierpi portfel Schmidta niż Nowaka

Jacek Kowalczyk
opublikowano: 17-06-2008, 08:01

Płace Polaków nadal szybko rosną. W maju przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 3069 zł, czyli przez rok wzrosło o 10,5 proc. — podał Główny Urząd Statystyczny.

Dla naszych portfeli jest jednak i zła wiadomość: inflacja nie odpuszcza. Przez rok ceny wzrosły o 4,3 proc. — wynika z danych Eurostatu.

Ale i tak polscy pracownicy są wyjątkowymi szczęściarzami. Z wysoką inflacją zmaga się cała Unia Europejska, a właśnie w Polsce jej wpływ na zarobki jest najmniejszy. W I kw. 2008 r. (z tego okresu pochodzą najnowsze porównywalne dane dotyczące wzrostu płac państw UE) wzrost cen „zjadł” 33 proc. przeciętnego wzrostu wynagrodzenia.

Czy mamy powody do zadowolenia i czy faktycznie odczuwamy to nasze "uprzywilejowanie" w portfelach - dowiesz się z wtorkowego "PULSU BIZENSU". Zapraszamy do lektury.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Kowalczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Bardziej cierpi portfel Schmidta niż Nowaka