Bardzo ciekawy przebieg czwartkowej sesji

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 22-05-2009, 00:00

Wiadomość o obniżeniu perspektyw ratingu zadłużenia Wielkiej Brytanii przez agencję SP wywołała dużą zmienność na pary GBP/USD i sprawiła, że cała sesja przebiegała chaotycznie. Niepewność co do kierunku zmian na rynku EUR/USD, gdzie notowania wahały się od 1,3725 do 1,3840, oraz spadki na giełdach osłabiły złotego. Kurs EUR/PLN powrócił w okolice 4,40, natomiast para USD/PLN testowała poziom 3,20. Notowania naszej waluty zależą od rozwoju wydarzeń na giełdach oraz rynku EUR/USD.

Obserwując notowania EUR/USD, spodziewać się można silnych wzrostów. Pokonano bowiem ważny opór na 1,3740. A to otwiera drogę do zwyżki w kierunku psychologicznego poziomu 1,4000. Takie zachowanie notowań głównej pary walutowej powinno iść w parze ze wzrostami na giełdach, co z pewnością umocniłoby, a w najgorszym wypadku ustabilizowało, kurs złotego względem głównych walut.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bardzo ciekawy przebieg czwartkowej sesji