Bardzo mocny spadek dolara do euro

Polska Agencja Prasowa SA
12-12-2005, 15:10

Dolar mocno słabnie w poniedziałek do euro przed wtorkowym posiedzeniem amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) - podają dealerzy. Fed prawdopodobnie na wtorkowym posiedzeniu podwyższy stopy procentowe o 25 pkt bazowych - wynika z ocen analityków.

Dolar mocno słabnie w poniedziałek do euro przed wtorkowym posiedzeniem amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) - podają dealerzy. Fed prawdopodobnie na wtorkowym posiedzeniu podwyższy stopy procentowe o 25 pkt bazowych - wynika z ocen analityków.

Amerykańska waluta osłabiła się w poniedziałek po południu do 1,1961 za euro z 1,1784 w piątek po południu.

Główna stopa funduszy federalnych w USA wynosi obecnie już 4 proc., po dwunastu podwyżkach od czerwca 2004 r. Na rynku pojawiają się opinie, że Fed może być już blisko zakończenia serii podwyżek stóp procentowych w USA.

Analitycy spodziewają się, że Fed w swoim komunikacie po zakończeniu posiedzenia może umieścić sformułowanie, że stopy procentowe przestają już stymulować wzrost w amerykańskiej gospodarce. 

Fed ogłosi swoją decyzję we wtorek, po zakończeniu posiedzenia, około godz. 20.15 polskiego czasu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Bardzo mocny spadek dolara do euro