Barkindo: mechanizm OPEC działa, zmiany nie są konieczne

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 05-10-2017, 09:25

Sekretarz Generalny OPEC Mohammed Barkindo uważa, że współpraca między krajami produkującymi ropę naftową jest sprawna i przynosi efekty, zaś w listopadzie powinny zostać uzgodnione nowe ograniczenia dotyczące dostaw surowca, donosi serwis CNBC.

Barkindo, wypowiadając się w kuluarach forum Russian Energy w Moskwie, stwierdził, że istnieje nowy duch współpracy pomiędzy producentami ropy naftowej.

Mohammed Barkindo, sekretarz generalny OPEC
Zobacz więcej

Mohammed Barkindo, sekretarz generalny OPEC fot. Bloomberg

Razem z Federacją Rosyjską i innymi państwami mogę zapewnić, że jesteśmy w trakcie pisania zupełnie nowego rozdziału w historii ropy – powiedział Barkindo.

Oficjel dodał, że liczy na osiągnięcie nowego porozumienia jeszcze przed spotkaniem przedstawicieli państw producentów ropy naftowej, które jest zaplanowane na 30 listopada w Wiedniu..

To będzie historyczna decyzja, bo podjęta zostanie w rocznicę pierwszej deklaracji współprac – wyjaśnia sekretarz OPEC.

W jego opinii, obecnie nie ma potrzeby zmiany uzgodnionych do tej pory mechanizmów, choć sprawę komplikują kwestie produkcji ropy przez takie kraje jak Irak czy Libia, które nie zostały objęte limitami wydobywczymi. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu