Barlinek szacuje inwestycje na min. 800 mln zł w 3 lata, emisja nie wykluczona

DI, ISB
05-03-2008, 18:12

Spółka Barlinek, producent deski podłogowej, szacuje swoje inwestycje na minimum 800 mln zł w okresie 3 lat, poinformował w  środę Mariusz Gromek, przewodniczący rady nadzorczej spółki. Nie wykluczył emisji akcji z prawem poboru o wartości ok. 100 mln zł, choć firma ma jeszcze inne opcje na zwiększenie kapitału własnego.

"Przeprowadzenie emisji akcji, to jedna z opcji, którą rozważamy w celu zwiększenia kapitałów. Inwestycje możemy szacować na poziomie min. 800 mln w ciągu 3 najbliższych lat" - powiedział Gromek w środę w wywiadzie dla TVN CNBC Biznes. Szef RN podkreślił, że firma nie ma problemów z zaciąganiem kredytu inwestycyjnego, ale do tego jest potrzebny wkład własny.

"Jeśli nastąpi emisja to będzie maksymalnie mała z prawem poboru i nie wcześniej niż na przełomie 2008 i 2009 roku" - powiedział też Gromek. Dodał, że oprócz emisji spółka ma co najmniej jeszcze dwie koncepcje na zwiększenie kapitału.

Z jego słów wynika że emisja mogłaby mieć ok. 100 mln zł, bo na tyle wskazują rachunki. Może być większa, jeśli spółka będzie chciała zrealizować dodatkową inwestycję w sektorze drzewnym, o której na razie nie chce mówić.

W środę szef RN poinformował, że strategia spółki na 3-4 lata przewiduje dalszy rozwój mocy produkcyjnych deski trójwarstwowej w Rumunii, na Ukrainie i w Rosji, które ok. 2012 roku wyniosą łącznie ok. 16 mln m kw. deski.

Kolejny element to rozbudowa mocy listwy i dywersyfikacja działalności poprzez budowę fabryki sklejki w Rosji. "Mamy jeszcze jeden pomysł w sektorze drzewnym, ale musimy zakończyć jego analizę"- dodał. Nie wykluczył też akwizycji zagranicznych na wschodzie.

Szef RN podkreślił, że koszty są stawiane na pierwszym planie strategii, a spółka inwestuje tylko w najnowocześniejsze technologie.

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Barlinek szacuje inwestycje na min. 800 mln zł w 3 lata, emisja nie wykluczona