Barlinek wykupił obligacje niepubliczne warte 60 mln zł

ISBNews
opublikowano: 29-11-2013, 14:53

Barlinek dokonał całkowitego wcześniejszego wykupu obligacji niepublicznych o łącznej wartości nominalnej 60 mln zł, podała spółka.

Wykup obligacji został sfinansowany środkami pieniężnymi z pożyczki udzielonej przez Barcocapital Investment, o której spółka informowała wcześniej.

We wrześniu 2011 r. spółka wyemitowała niezabezpieczone obligacje kuponowe na łączną kwotę 60 mln zł. Wartość nominalna i cena emisyjna jednej obligacji wynosiły 30 mln zł. Wykup obligacji przewidywany był najpóźniej na 31 grudnia 2013 roku.

Barlinek S.A. jest największym w Polsce i jednym z największych na świecie dystrybutorem podłóg drewnianych, listew, peletu i brykietu. Spółka prowadzi działalność w ramach grupy kapitałowej Barlinek. Najważniejszym oferowanym produktem jest deska podłogowa ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego, eksportowana do 55 krajów na 5 kontynentach. Od września 2005 roku akcje spółki są notowane na rynku podstawowym warszawskiej giełdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu