Barometr PB Co czwarty wirus atakuje Mazowsze, a właściwie Warszawę

KA
opublikowano: 01-09-2010, 00:00

Z badań produkującej oprogramowanie antywirusowe firmy Kaspersky Lab Polska wynika, że co czwarty atak wirusowy w Polsce w lipcu 2010 r. dotknął województwo mazowieckie. Żadne inne nie przyjęło więcej niż 11 proc. ataków z sieci, a w dziewięciu było nie więcej niż 5 proc. ataków przypadających na Polskę.

Maciej Ziarek, analityk zagrożeń w Kaspersky Lab Polska, uważa, że kierowanie co czwartego ataku z sieci na Mazowsze wynika z obecności w nim stolicy kraju.

— Cyberprzestępcy nastawieni są na zysk, a on wiąże się z atakami na firmy i instytucje, które taki zysk mogą przynieść. Takich najwięcej jest w Warszawie i to ona ciąży na liczbie ataków na całe województwo — wyjaśnia Maciej Ziarek. Na Warszawę przypada 23,31 proc. ataków w Polsce. Reszta Mazowsza przyjmuje tylko 1,78 proc. W innych województwach proporcje są podobne. W skali kraju 10 najczęściej atakowanych i zarazem dużych miast jest celem aż 65 proc. ataków ogółem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu