Barometr PB Mamy już ponad 200 tys. europejskich domen

KA
opublikowano: 25-08-2010, 00:00

Polacy zarejestrowali już ponad 200 tys. domen Unii Europejskiej. Wynik ten wskazuje na wysoką, 25-procentową dynamikę wzrostu krajowych rejestracji w ostatnich 12 miesiącach. Ten przyrost adresów internetowych z końcówką eu spowodował, że pod względem ich liczby Polska umocniła się na piątym miejscu w Europie — zaraz za Francją, a przed Włochami. Stawce przewodzą Niemcy, a ich pozycja i kolejnych trzech krajów w najbliższym czasie wydaje się być niezagrożona.

Rejestracja nazw internetowych zakończonych literami eu jest możliwa od 7 grudnia 2005 r. Początkowo abonentami europejskiej domeny mogły być instytucje publiczne z UE i organizacje, który miały prawa do znaków towarowych, odpowiadających brzmieniu nazwy rejestrowanej domeny. Od 7 kwietnia 2006 r. domeny z eu są dostępne dla wszystkich chętnych. Do wczoraj zrejestrowano ich ponad 3,2 mln. Adres z rozszerzeniem eu jest dziewiątą pod względem popularności domeną na świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy