Czytasz dzięki

Barroso potępia rządy za robienie kozła ofiarnego z Komisji Europejskiej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-09-2005, 18:37

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso zaatakował we wtorek rządy za zrzucanie na Komisję winy za ich własne porażki. Nie wymieniając konkretnych państw, Barroso powiedział, że zwłaszcza "rządy w dużych krajach" zwalają na Unię Europejską winę za swoje problemy.

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso zaatakował we wtorek rządy za zrzucanie na Komisję winy za ich własne porażki. Nie wymieniając konkretnych państw, Barroso powiedział, że zwłaszcza "rządy w dużych krajach" zwalają na Unię Europejską winę za swoje problemy.

"Jeśli sprawy układają się pomyślnie, łatwo im mówić +to nasza zasługa, jesteśmy wielkimi politykami+, ale kiedy coś pójdzie źle, mówią +to przez Brukselę+" - powiedział Barroso, przemawiając do mieszkańców Helecine, wsi odległej o 50 km na wschód od Brukseli.

Toczą się tam za zamkniętymi drzwiami obrady Komisji Europejskiej, poświęcone poszukiwaniu rozwiązań dla najbardziej palących problemów Unii Europejskiej, takich jak stagnacja gospodarcza, losy konstytucji UE i wątpliwości dotyczące planów przyjęcia do Unii Turcji i krajów bałkańskich.

"Europejscy politycy muszą zrozumieć, że kiedy atakują Brukselę, instytucje europejskie, od poniedziałku do soboty, nie mogą się dziwić, że ludzie nie idą za nimi w niedzielę, kiedy głosuje się nad Europą" - oświadczył Barroso.

Barroso przyznał, że część krytyki, wygłaszanej pod adresem Komisji Europejskiej, może być słuszna. "Musimy być uczciwi (...) może jest za dużo biurokracji" - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane