Barroso: Ujednolicenie stawek podatkowych raczej niemożliwe

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-03-2005, 08:02

Przewodniczący Komisji Europejskiej (KE) Jose Manuel Barroso uważa, że - jego zdaniem - nie jest możliwe ujednolicenie stawek podatkowych od przedsiębiorstw w Unii Europejskiej.

Przewodniczący Komisji Europejskiej (KE) Jose Manuel Barroso uważa, że - jego zdaniem - nie jest możliwe ujednolicenie stawek podatkowych od przedsiębiorstw w Unii Europejskiej.

    "Nie sądzę, by ujednolicenie stawek podatkowych było możliwe" - powiedział w środę wieczorem szef KE pytany przez polskich dziennikarzy o pojawiające się od czasu do czasu propozycje uzależnienia pomocy regionalnej dla nowych krajów członkowskich od podniesienia przez nie podatku od przedsiębiorstw.

    Miałoby to zapobiec delokalizacji, czyli przenoszenia przedsiębiorstw z jednego kraju do drugiego, gdzie są niższekoszty pracy. 

    Barroso dodał, że w sprawie harmonizacji w UE "istniał silny opór jeszcze przed rozszerzeniem". "Nie otrzymałem żadnej propozycji powiązania sprawy podatku CIT z funduszami pomocy regionalnej" - powiedział Barroso, precyzując, że o takich pomysłach dowiaduje się jedynie z prasy.

    Przypomniał, że KE jest natomiast zwolennikiem harmonizacji bazy podatkowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane