Barszcz chce rozmawiać z premierem o reorganizacji resortu budownictwa

PAP
opublikowano: 31-08-2007, 15:23

Na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów szef resortu budownictwa Mirosław Barszcz chce rozmawiać z premierem Jarosławem Kaczyńskim na temat reorganizacji Ministerstwa Budownictwa.

"Być może w przyszłym tygodniu będzie taka okoliczność na posiedzeniu Rady Ministrów" - powiedział Barszcz podczas piątkowej konferencji prasowej.

Barszcz chce zlikwidować swój resort i przekazać jego kompetencje do Ministerstwa Infrastruktury, łączącego kompetencje w sprawach transportu i budownictwa. Potrzebuje jednak w tej sprawie zgody premiera.

Przypomniał, że resort budownictwa powołano z powodów politycznych. Został on wydzielony z Ministerstwa Infrastruktury w maju 2006 r., a na jego szefa powołano wówczas Antoniego Jaszczaka, którego w listopadzie tego samego roku zastąpił Andrzej Aumiller (obaj z rekomendacji Samoobrony). Premier Jarosław Kaczyński powołał obecnego ministra Mirosława Barszcza 13 sierpnia br.

Zdaniem Barszcza, włączenie resortu budownictwa do struktur Ministerstwa Infrastruktury, podniosłoby jego "wagę merytoryczną". Dodał, że zaoszczędzone pieniądze zostałyby przeznaczone na podwyżki dla pracowników tego resortu. Płace urzędników Ministerstwa Budownictwa - jak podkreślił - są najniższe w administracji państwowej.

Barszcz odniósł się również do przeprowadzanego w ciągu ostatnich tygodni przeglądu resortu. "Przegląd w resorcie budownictwa dobiega końca. Nie było bardzo poważnych naruszeń prawa i procedur" - zapewnił. "To dało mi duże poczucie spokoju, że struktury państwa są (...) mocne i trwałe" - dodał.

Słowa uznania skierował do byłego ministra budownictwa Andrzeja Aumillera. "Widać było, że podchodzi do kierowania Ministerstwem Budownictwa w sposób rzetelny. Niektóre rzeczy działy się poza jego świadomością - zatrudnianie zięciów, córek - to jest najważniejszy problem" - powiedział minister Barszcz.

Barszcz poinformował też, że nowym szefem Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego został Robert Dziwiński. Wcześniej - przez 12 lat - był zastępcą głównego inspektora nadzoru budowlanego. Urząd zajmuje się orzecznictwem budowlanym. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Barszcz chce rozmawiać z premierem o reorganizacji resortu budownictwa