Barykada 1857 pkt na WIG20 trzyma się mocno

(Artur Szymański)
opublikowano: 26-01-2005, 11:22

Zaskakująco wczesny komunikat o pozostawieniu przez RPP stóp procentowych na dotychczasowym poziomie pomógł WIG20 podnieść się spod kreski ponad nią. Wzrost indeksu był jednak skokowy i jeśli nie przebije przekonująco bariery 1857 pkt, to powróci na minus.

Zaskakująco wczesny komunikat o pozostawieniu przez RPP stóp procentowych na dotychczasowym poziomie pomógł WIG20 podnieść się spod kreski ponad nią. Wzrost indeksu był jednak skokowy i jeśli nie przebije przekonująco bariery 1857 pkt, to powróci na minus.

Otwarcie środowej sesji przyniosło niewielki wzrost, ale tak jak i wczoraj, nie udało się pokonać istotnego poziomu 1857 pkt. Sztuka ta nie udaje się już od ponad tygodnia i z każdą kolejną nieudaną próbą jej pokonania maleją szanse byków. Po niezłym otwarciu WIG20 zjechał więc nieco pod kreskę.

Decyzja RPP jest zgodna z oczekiwaniami, niemniej jednak pomogła wygrzebać się ze spadku. Tyle, że na krótko – 1857 pkt znów nie udało się pokonać. Jeśli do gry nie włączy się większa liczba byków to można się spodziewać osłabienia. Na razie optymiści nie mają wielu powodów do zadowolenia. Po początkowych wzrostach na giełdach Eurolandu nic już nie zostało.

Ziarno niepewności w głowach zachodnioeuropejskich inwestorów zasiała druga połowa wczorajszej sesji na Wall Street. Pod koniec sesji w USA kupujący opadli z sił i oddali połowę wcześniejszego dorobku. Gracze w Europie mają prawo podejrzewać, że wtorkowy wzrost w USA jest tylko jednodniowym odreagowaniem czterech poprzednich sesji spadkowych.

Wczoraj najlepiej sprawowały się największe spółki GPW, dziś jest zupełnie na odwrót. Tanieją akcje PKO BP, KGHM, TP i PKN Orlen – wczorajszych liderów wzrostu. Obroty są nieduże, sporo mniejsze niż przy wczorajszym wzroście. Marna to jednak pociecha. Na szerokim rynku dynamiczny wzrost z wtorku kontynuuje Elektrim. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Barykada 1857 pkt na WIG20 trzyma się mocno