Baryłka bije rekordy, akcje w USA tanieją

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 26-10-2007, 00:00

Czwartkowa sesja w Ameryce była nerwowa. Inwestorzy niespokojnie reagowali na doniesienia z gospodarki i raporty kwartalne spółek. Piętno na kursach odcisnęła też ropa, która ustanowiła nowy historyczny rekord. Na giełdzie towarowej NYMEX cena baryłki lekkiej ropy sięgnęła na zamknięciu 90,46 USD.

Dane makro miały mieszany charakter. Z jednej strony nieco mniej niż oczekiwali analitycy zmalała liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych. Z drugiej, niemile zaskoczył rynek spadek zamówień na dobra trwałego użytku w USA, za co winę ponosi... armia. Kupiła mniej sprzętu niż zakładano. W trakcie sesji nadeszła informacja z rynku nieruchomości, gdzie we wrześniu wzrosła liczba sprzedanych nowych domów.

W centrum uwagi znalazły się papiery Motoroli. Wicelider światowego rynku komórek pochwalił się wzrostem zysku kwartalnego. Tchnął też wiarę w akcjonariuszy informacją, że liczy na poprawę wyniku w bieżącym kwartale. Cieszyć się mogli także posiadacze akcji EMC. Firma pokazała ponad 70-procentowy wzrost zysku kwartalnego i zapowiedziała przekroczenie prognoz na ten rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu