Baryłka ropy kosztowała na NYMEX na zamknięciu 37,40 USD

opublikowano: 30-04-2004, 21:30

Ropa zdrożała minimalnie na zamknięciu sesji na NYMEX choć w jej trakcie kurs baryłki poruszał się w dość szerokim zakresie. Cena surowca wciąż utrzymuje się w pobliżu ostatnich szczytów.

Cena baryłki ropy z czerwcowych kontraktów rosła w momencie zamkniecia handlu na NYMEX o 9 centów i wynosiła 37,40 USD. W czasie piątkowych notowań wahała się od 37,25 do 38,03 USD.

Na giełdzie w Londynie baryłka ropy Brent z czerwcowych kontraktów podrożała o 7 centów i kosztowała na zamknięciu 34,45 USD. W czasie sesji płacono za nią od 34,40 do 34,56 USD.

Majowe kontrakty na benzynę pod koniec sesji lekko spadły, jednak wciąż były wyższe niż na poprzedniej sesji. Galon benzyny kosztował na zamknięciu 1,25 USD, choć wcześniej jego cena osiągnęła rekordowy poziom 1,2650 USD.

Analitycy zwracają uwagę, że popyt na benzyne sięga obecnie w USA 9,3 mln baryłek dziennie i nie ma oznak, aby jej rekordowo wysoka cena go ograniczała. Z końcem maja w USA rozpoczyna się sezon wakacyjny, który charakteryzuje się wzrostem popytu na paliwa.

MD, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Baryłka ropy kosztowała na NYMEX na zamknięciu 37,40 USD