BAT tuż przed korektą

Tomasz Jerzyk
opublikowano: 31-05-2004, 00:00

Kurs British American Tobacco (BAT) znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Od ostatniego lokalnego minimum z 13 marca 2000 r (224 GBp) wspiął się do absolutnego maksimum 873,50 GBp (27 kwietnia 2004 r.). Ostatni miesiąc to realizacja zysków, która zbiła notowania do 796 GBp.

Najbliższe sesje powinny przynieść korekcyjny wzrost do 830 GBp. W bardziej optymistycznych założeniach liczyłbym na wzrost do przebitej wcześniej linii krótkoterminowego trendu wzrostowego (850 GBp). Niemniej w najbliższych tygodniach oczekiwałbym pogłębienia korekty spadkowej do 750-770 GBp. W dłuższym horyzoncie trend wzrostowy nie został jeszcze zakończony. Po korekcie liczę na wzrost do silnego oporu wyznaczanego przez linię łączącą ważne maksima (obecnie 914 GBp). Osiągnięcie go powinno przełożyć się na silny spadek, korygujący wzrost z 548 GBp, co z kolei winno przełożyć się na spadek do długoterminowej linii trendu spadkowego (obecnie na 700 GBp). W perspektywie kilku lat akcje spółki będą poruszały w formacji klina zwyżkującego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Jerzyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BAT tuż przed korektą