Bawag z największym IPO w Austrii

opublikowano: 25-10-2017, 07:08

Bawag Group, czwarty pod względem wielkości bank w Austrii, z sukcesem uplasował akcje sprzedawane w ramach pierwotnej oferty publicznej. Inwestorzy nabyli łącznie walory o wartości 1,9 mld EUR, co tym samym było największym IPO w historii giełdy w Wiedniu, donosi Bloomberg.

Właściciele kredytodawcy, którego siedziba znajduje się w stołecznym Wiedniu, firmy Cerberus Capital Management i GoldenTree Asset Management, sprzedali 40,25 mln akcji po 48 EUR za sztukę. Ta cena pokrywa się z giełdowym zakresem notowań od  47 do 52 EUR i kształtuje wartość rynkową Bewagu na poziomie 4,8 mld EUR.

Bawag Group
Zobacz więcej

Bawag Group fot. Bloomberg

Bawag jest pierwszym austriackim bankiem, który został upubliczniony w Wiedniu od czasu, kiedy w 2005 r. Raiffeisen Bank International pozyskał z rynku 1,1 mld EUR. Do tej pory największym IPO w Austrii była oferta budowlanego potentata, Strabag SE w wysokości 1,3 mld EUR, która została przeprowadzona w 2007 r.

Akcje Bawagu zadebiutują na wiedeńskim parkiecie w środę, 25 października. Właściciele banku we ramach IPO sprzedali tylko istniejące do tej pory akcje. Cerberus będzie posiadał obecnie 32 procent Bawagu, a GoldenTree 23,5 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy