Bayer może jeszcze rosnąć

Tomasz Jerzyk
opublikowano: 27-09-2004, 00:00

Kurs akcji spółki Bayer utrzymywał się w trendzie wzrostowym do końca 2000 r., kiedy to ustanowił absolutne maksimum na poziomie 58 EUR. W trakcie bessy oddał jednak cały wzrost, a w połowie marca 2003 r. spadł aż do 9,80 EUR. Korekcyjny wzrost osiągnął lokalne maksimum w połowie stycznia tego roku na poziomie 25,82 EUR. Od tego czasu notowania spółki znajdują się w fazie konsolidacji przybierającej formę trójkąta symetrycznego, z którego powinno nastąpić wybicie w górę.

Ta formacja nie jest jeszcze wypełniona. Na najbliższych sesjach powinno dojść do testu oporu wynikającego z linii łączącej wcześniejsze krótkoterminowe maksima, która znajduje się przy 23 EUR. Po osiągnięciu tego poziomu może nastąpić jeszcze jedna fala spadku, która powinna zostać powstrzymana w okolicach 20 EUR. Stąd może rozpocząć się kolejna fala wzrostowa, która winna dotrzeć do 31 EUR bądź też w bardziej optymistycznym scenariuszu do 36 EUR. To powinno wyczerpać potencjał wzrostowy rynku. Krótkoterminowo wsparciem dla spółki jest poziom 20,50 EUR, natomiast o pogorszeniu wskazań średnioterminowych będzie można mówić w przypadku 17,88 EUR. Pozytywnym sygnałem będzie pokonanie 24,05 EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Jerzyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bayer może jeszcze rosnąć