Bayer: największy spadek od dwóch lat

Marek Druś
opublikowano: 13-06-2006, 00:00
Obserwuj w MójPB:

Akcje niemieckiego koncernu farmaceutycznego Bayer taniały w poniedziałek nawet najmocniej od dwóch lat po informacjach, z których wynika, że planowane przez niego przejęcie krajowego rywala, spółki Schering, może się nie udać. Sprawcą przeceny jest inny niemiecki koncern, Merck KGaA, który prawdopodobnie chce zablokować transakcję.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Merck KGaA chce osiągnąć ponad 25 proc. kapitału Scheringa. Pozwoliłoby mu to zablokować przejęcie spółki przez Bayer, bo ten ostatnio zapowiedział, że warunkiem realizacji transakcji jest objęcie przez niego co najmniej 75 proc. kapitału. Merck KGaA złożył w marcu ofertę wrogiego przejęcia Scheringa, proponując 77 EUR za każdą jego akcję. Bayer przebił jego ofertę, oferując 86 EUR, co daje 16,5 mld EUR za całą spółkę. Jego oferta kończy się 14 czerwca.

Według oficjalnych danych opublikowanych w weekend, Merck KGaA ma już 18,6 proc. kapitału Scheringa. Kolejny komunikat spółka będzie musiała wydać dopiero po osiągnięciu ponad 25 proc. akcji spółki. Baeyer może liczyć na kupno 61,52 proc. akcji Scheringa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane