Bayer przegrał drugą sprawę z ofiarą Roundupu

opublikowano: 28-03-2019, 09:06

Bayer przegrał już drugą sprawę sądową w USA dotyczącą przyczynienia się środka chwastobójczego Roundup do choroby nowotworowej.

Sąd federalny w San Francisco przyznał łącznie 80,3 mln USD Edwinowi Hardemanowi, 70-letniemu mieszkańcowi stanu Kalifornia, który korzystał przez dekady z Roundapu w pracach ogrodniczych.

Zobacz więcej

Roundup

REUTERS/Mike Blake/FORUM

To drugi werdykt skazujący spółkę w podobnej sprawie. Poprzedni zapadł latem ubiegłego roku. Trzeci proces toczy się w sądzie w Oakland w stanie Kalifornia.

Thomas G. Rohback, prawnik firmy Axinn z Nowego Jorku jest przekonany, że Bayer będzie musiał w pewnym momencie zawrzeć umowę, aby zakończyć tysiące spraw dotyczących szkodliwego działania Roundupu. Przejął ten środek wraz z amerykańską firmą Monstanto w połowie ubiegłego roku. Od czasu transakcji, której wartość wyniosła 63 mld USD, wartość rynkowa niemieckiego koncerny spadła o ponad 60 proc.

Analitycy szacują, że ugoda w ponad 11,2 tys. sprawach ofiar Roundupu w USA może kosztować Bayer ponad 5 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA