BBC: Nanjing Automotive jest bliski kupna MG Rover

(Marek Druś)
opublikowano: 22-07-2005, 20:19

Nanjing Automotive jest bliski kupna MG Rover, poinformowało BBC nie podając źródła tej informacji. Wcześniej pojawiały się informacje, że ofertę przejęcia zbankrutowanego brytyjskiego producenta aut złożył Shanghai Automotive Industry Corp (SAIC).

Nanjing Automotive jest bliski kupna MG Rover, poinformowało BBC nie podając źródła tej informacji. Wcześniej pojawiały się informacje, że ofertę przejęcia zbankrutowanego brytyjskiego producenta aut złożył Shanghai Automotive Industry Corp (SAIC).

Poza Nanjing Automotive i SAIC w rywalizacji o przejęcie MG Rover lub części jego aktywów bierze udział brytyjskie konsorcjum zorganizowane przez Davida Jamesa.

SAIC złożył formalną ofertę przejęcia MG Rover w poniedziałek. W prasie pojawiły się informacje, że daje za spółkę ok. 60 mln GBP. Chce zatrudnić ok. 3 tys. ludzi w jej zakładach.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / BBC: Nanjing Automotive jest bliski kupna MG Rover