Czytasz dzięki

BBI Development wierzy w sukces

KSA
opublikowano: 27-05-2009, 00:00

Zarząd funduszu ustalił cenę emisyjną nowych akcji na wyższym poziomie niż minimalny zaakceptowany przez akcjonariuszy.

Zarząd funduszu ustalił cenę emisyjną nowych akcji na wyższym poziomie niż minimalny zaakceptowany przez akcjonariuszy.

Na ostatnim walnym akcjonariusze BBI Development przegłosowali emisję akcji serii I z pozbawieniem prawa poboru. Upoważnili zarząd do ustalenia ceny emisyjnej papierów z zastrzeżeniem, że nie będzie odchylona o więcej niż 15 proc. od średniej ceny akcji funduszu z ostatnich 6 miesięcy. Zadecydowano, że wyniesie 32 grosze (wczoraj na zamknięciu sesji za akcję BBI Development płacono 0,35 zł).

— Oczywiście musieliśmy zaoferować pewne dyskonto, ale cena emisyjna jest wyższa od dolnych widełek określonych na walnym, co przy obecnym stanie rynku jest dobrym sygnałem i odzwierciedleniem znaczącego zainteresowania akcjami funduszu. Według deklarowanych intencji instytucje obejmujące akcje mają zamiar być inwestorami w dłuższym terminie. Nowa emisja zostanie dopuszczona do publicznego obrotu dopiero za kilka miesięcy — mówi Michał Skotnicki, prezes BBI Development.

Dodaje, że odzew obligatariuszy oraz instytucji był dobry i oferta obejmie prawdopodobnie blisko maksymalnej liczby akcji, czyli 190 mln. Gdyby powiodła się w takiej konfiguracji — BBI Development zainkasowałby brutto nieco ponad 60 mln zł. Z tego 38 mln zł planował przeznaczyć na spłatę zadłużenia z tytułu obligacji, których termin wykupu przypada na przyszły rok. Resztę zainwestuje w swoje priorytetowe projekty, m.in. w Supersam.

— Jesteśmy już w końcowej fazie negocjacji i w ciągu 3-4 tygodni powinniśmy podpisać korzystną dla nas umowę z jednym z czterech pomiotów, z którymi rozmawiamy o współpracy — podtrzymuje Michał Skotnicki.

Pieniądze przydadzą się też funduszowi na realizację projektu Koneser. Właśnie rozpoczęły się tam prace rozbiórkowe niektórych budynków. W pierwszym etapie powstaną tam obiekty biurowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane