BBID wycenił Juvenesa

KSA
opublikowano: 30-09-2009, 00:00

Spółka,

Spółka,

z którą łączy się

nieruchomościowy fundusz,

jest warta 37 mln zł.

Połączenie BBI Development (BBID) z wieloletnim partnerem — Juvenesem — nabiera tempa. Plan połączenia przed dwoma tygodniami złożono w sądzie, teraz przyszedł czas na wycenę. Specjaliści powołani przez zarząd BBID ustalili wartość Juvenesu na 36,9 mln zł.

— Efekt wyceny jest mniej więcej zgodny z naszymi oczekiwaniami. Na wartość Juvenesu wpływają trzy podstawowe czynniki: posiadanie wykwalifikowanego zespołu zdolnego do kompleksowego prowadzenia przedsięwzięć deweloperskich, zakontraktowane usługi oraz potwierdzona zdolność do pozyskiwania, po korzystnych cenach, unikatowych projektów. Już w tym momencie patrzymy w przyszłość i uważamy, że po zakończeniu kryzysu właśnie kompetencje przy pozyskiwaniu ciekawych inwestycji będą kluczowe dla rozwoju grupy — wyjaśnia Michał Skotnicki, prezes BBID.

Udziałowcy Juvenesu przy parytecie 12 proc. otrzymają 62,77 mln nowych akcji BBID, co daje około 0,59 zł za akcję w zamian za majątek przejmowanej spółki. Tymczasem na giełdzie akcje BBID wyceniane są obecnie niżej — na około 0,44 zł.

— Dyskonto wartości wydawanych akcji funduszu w stosunku do wyliczonej wartości Juvenesu wynika z sytuacji na rynkach giełdowych i wiary obu zarządów we wzrost wartości podmiotu powstałego po połączeniu — mówi Michał Skotnicki.

Akcje, które będą wydane udziałowcom Juvenesu, mają zostać objęte zakazem sprzedaży przez 18-24 miesiące.

Kolejnym krokiem do finału fuzji będzie zwołanie walnych obu spółek. Planowane są na listopad. BBID blisko współpracował z Juvenesem od momentu przyjęcia nowej strategii pod koniec 2005 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane