BCC nie traci nadziei

Adam Brzozowski
28-01-2004, 00:00

Spółka BCC — wdrażająca aplikacje mySAP Business Suite — ciągle liczy na zainteresowanie ze strony przedsiębiorstw średniej wielkości.

W ostatnich trzech latach przychody poznańskiej spółki Business Consulting Center (BCC) — z wdrożeń rozwiązań SAP (m.in. R/3, BW i CRM) — wynosiły około 20 mln zł rocznie. Rok 2003 firma zakończyła przychodami wartości nieco ponad 18 mln zł. Według Michała Jankowskiego, właściciela firmy, niewielki spadek przychodów spowodowały inwestycje w opracowanie predefiniowanych wersji SAP. Wymagały one zaangażowania konsultantów firmy w prace wewnętrzne, co zmniejszyło możliwości sprzedaży usług klientom zewnętrznym.

Będzie lepiej?

— Rok 2004 spodziewamy się zakończyć przychodami większymi od ubiegłorocznych, chociaż będzie to m.in. zależało od popytu na systemy prekonfigurowane. Nie zależy nam wyłącznie na wzroście przychodów i szybko rosnącej liczbie nowych klientów. Chcemy przede wszystkim utrzymać wysoką jakość usług i tym przyciągnąć nowych klientów — dodaje prezes BCC.

Czterech się skusiło

Na razie jednak chętnych na tzw. systemy predefiniowane nie ma zbyt wielu. BCC ma za sobą wdrożenie predefiniowanych wersji aplikacji SAP, m.in. w Elite Cafe (2000 r.), w grupie Orkla Press (2001 r.), Polskich Wydawnictwach Profesjonalnych (2002 r.) i u producenta kawy Mokate (2003 r). Właściciel BCC nie traci jednak nadziei.

— Rynek systemów dla przedsiębiorstw zatrudniających od 100 do 1 tys. pracowników z obrotami rzędu 60-600 mln zł będzie się dynamicznie rozwijał. Integracja europejska zmusza krajowe firmy średniej wielkości do walki konkurencyjnej z podmiotami, które od lat korzystają z narzędzi informatycznych wspierających zarządzanie. Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z kilkunastoma spółkami w sprawie wdrożenia systemów predefiniowanych. Są to głównie podmioty z branży spożywczej. Zawarcia pierwszych kontraktów spodziewam się w marcu — mówi Michał Jankowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / BCC nie traci nadziei