BCC: nominacja Gilowskiej szansą na odpolitycznienie gospodarki

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-01-2006, 16:30

Business Centre Club (BCC) uważa, że nominacja Zyty Gilowskiej na stanowisko wicepremiera i ministra finansów jest szansą na odpolitycznienie gospodarki rynkowej - podał BCC w poniedziałkowym komunikacie.

Business Centre Club (BCC) uważa, że nominacja Zyty Gilowskiej na stanowisko wicepremiera i ministra finansów jest szansą na odpolitycznienie gospodarki rynkowej - podał BCC w poniedziałkowym komunikacie.

    "Postrzegamy Zytę Gilowską jako fachowca - osobę kompetentną i odpowiedzialną. Liczymy na zdecydowane działania premier Gilowskiej, zwłaszcza w reformowaniu finansów publicznych i upraszczaniu prawa podatkowego" - uważa prezes BCC Marek Goliszewski.

    BCC podaje też, że nominacje Gilowskiej, z pominięciem całego politycznego kontekstu, odbiera jako wzmacnianie rządu Kazimierza Marcinkiewicza i działanie w kierunku odpolitycznionej gospodarki rynkowej i zmniejszania bezrobocia.

    Gilowska zapowiedziała w poniedziałek, podczas objęcia urzędu ministra, że priorytetem jej działań będzie przyjęcie nowej ustawy o finansach publicznych i uproszczenie systemu podatkowego oraz regulacji gospodarczych, co ma w konsekwencji doprowadzić do spadku bezrobocia.

    Według ostatnich dostępnych danych GUS za listopad 2005 r., bezrobocie w Polsce wynosi 17,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane