BCC popiera zapowiedzi rządu, ale czeka na konkretne działania

DI, PAP
opublikowano: 24-02-2008, 17:52

Business Centre Club popiera zapowiadane przez rząd ułatwienie działalności gospodarczej i zmniejszenie obciążeń fiskalnych, jednak przedsiębiorcy oczekują konkretnych działań - powiedział wiceprezes i rzecznik BCC, Arkadiusz Protas.

"Premier Donald Tusk zapowiada mniej państwa w gospodarce, co jest bardzo dobrą prognozą" - powiedział Protas.

Dodał, że BCC popiera prezentowaną przez premiera ideę ułatwienia działalności gospodarczej, uproszczenia przepisów i ograniczenia kontroli w firmach. Ważną zapowiedzią jest też wprowadzenie podatku liniowego, ponieważ oznaczałoby to uproszczenie całego systemu podatkowego.

Jednak - według Protasa - przedsiębiorcy czekają na realizację tych zapowiedzi. "100 dni to oczywiście zbyt mało czasu na realizację, ale wystarczająco wiele, żeby zobaczyć kierunki działania poszczególnych ministrów" - powiedział.

Wiceprezes BCC skrytykował rząd, iż w czasie 100 dni nie podał informacji o reformie finansów publicznych, ani daty przyjęcia przez Polskę euro.

Dodał, że reforma finansów publicznych jest "szalenie potrzebna", by uporządkować wydatki państwa i utrzymać wzrost gospodarczy. Bardzo ważne jest również przyjęcie euro, czego oczekuje 80 proc. ankietowanych przez BCC przedsiębiorców.

"Mam nadzieję, że po 100 dniach rząd zapoznał się już z sytuacją i nabrał nowej energii, by realizować niezbędne reformy" - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane