BCC: względy merytoryczne zadecydowały o dymisji wiceministrów gospodarki

opublikowano: 15-01-2007, 15:48

Zdaniem Bogusława Piwowara z BCC względy merytoryczne zadecydowały o dymisji wiceministrów gospodarki Andrzeja Kaczmarka i Tomasza Wilczaka.

Zdaniem Bogusława Piwowara z Business Centre Club, względy merytoryczne zadecydowały o dymisji wiceministrów gospodarki Andrzeja Kaczmarka i Tomasza Wilczaka.

Piwowar nie zgodził się z pogłoskami medialnymi, że na dymisję Kaczmarka miał wpływ jego wcześniejszy kontakt z Krajową Izbą Gospodarczą Elektroniki (KIGE), której od marca 1993 r. do grudnia 1994 r. był prezesem. "Taki powód odwołania Kaczmarka byłby śmieszny. To, że był wcześniej związany z KIGE, to tylko świadczy o jego kwalifikacjach i jest na plus dla niego, że działał w tej instytucji" - powiedział.

W opinii Piwowara, dymisja wiceministrów ma podłoże merytoryczne. "Nie przypuszczam, by względy natury politycznej mogłyby być powodem dymisji" - powiedział.

Jego zdaniem, premier mógł podjąć taką decyzję w wyniku przeglądu prac resortu gospodarki. "Ocenę ministra dokonuje się poprzez prace resortu i to mogło być powodem negatywnej oceny wiceministrów" - wyjaśnił Piwowar.

Dodał, że trudno wskazać spektakularne efekty pracy wiceministra Wilczaka w zakresie elektroenergetyki.

O tym, że do premiera wpłynęły wnioski o dymisję wiceministrów gospodarki poinformował w poniedziałek dziennikarzy szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Przemysław Gosiewski. Zapowiedział on, że premier przyjmie ich dymisje.

Powody dymisji Wilczaka to, według Gosiewskiego, brak stanowczych działań w dziedzinie elektroenergetyki. Powody dymisji Kaczmarka, jak zaznaczył Gosiewski, "są objęte tajemnicą państwową".(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane