BCMS wchodzi do Polski, by doradzać w sprzedaży firm

SW
opublikowano: 05-09-2012, 00:00

Brytyjski doradca będzie pomagał polskim małym i średnim przedsiębiorcom sprzedać firmę. Niestandardową metodą.

Firma doradcza BCMS z działalnością w naszym kraju ruszyła kilka tygodni temu. Zajmuje się reprezentowaniem właścicieli firm z sektora MSP, którzy chcą sprzedać przedsiębiorstwo. Jak twierdzą jej przedstawiciele, ma na to swój własny sposób, który omija standardowe metody.

— Tradycyjnie firmie, która ma zostać sprzedana na samym początku, nakleja się etykietę z ceną, od której negocjacje mogą odbywać się już tylko w dół. My tego nie robimy.

Najpierw poszukujemy na całym świecie i docieramy do jak największej liczby potencjalnych nabywców zainteresowanych biznesem, prezentujemy im firmę i przyjmujemy od nich oferty. W ten sposób rynek sam wycenia dane przedsiębiorstwo — opowiada Tomasz Jakowiecki z BCMS Polska.

Dodaje, że ta metoda sprawdziła się w wielu innych krajach i zwykle kwoty, które udaje się uzyskać w wyniku jej zastosowania, przekraczają standardowe wyceny. Rozbieżność pomiędzy najniższą i najwyższą wyceną bywa nawet 2,5-krotna.

Zdaniem Tomasza Jakowieckiego, to pokazuje, jak bardzo potencjalni nabywcy, w zależności od swoich potrzeb, różnią się w ocenie jednej firmy. BCMS to firma rodzinna, która wywodzi się z Wielkiej Brytanii i działa w USA, Kanadzie, Azji, Afryce i Europie. Średnio co 4 dni realizuje jedną transakcję dla swoich klientów. BCMS Polska podzieli się swoim know-how podczas indywidualnych spotkań i bezpłatnych seminariów. Najbliższe odbędą się 2 października w Warszawie (Hotel Sheraton) oraz 4 października w Katowicach (Hotel Qubus Prestige).

2.10

Tego dnia w Warszawie odbędzie się pierwsze bezpłatne seminarium, organizowane przez BCMS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy