BDM PKO BP rekomenduje: KUPUJ akcje Cersanitu

12-03-2003, 11:28

Marek Majewski, analityk BDM PKO BP wydał rekomendację KUPUJ dla akcji Cersanitu. W raporcie z 28 lutego cenę docelową akcji spółki wyznaczył na 51,70 zł. Cena rynkowa papierów wynosiła w momencie wydania rekomendacji 43,10 zł.

Majewski zwraca uwagę, że Cersanit jest niekwestionowanym liderem krajowego rynku wyposażenia łazienek. Dysponuje jednolitym wizerunkiem marki oraz zespołem profesjonalnych przedstawicieli terytorialnych.

Cersanit zawdzięcza niższe od konkurencji koszty funkcjonowania m.in. lokalizacji zakładów w Starachowickiej i Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Choć zasady funkcjonowania firm w nich zmienią się wraz z wejściem Polski do UE, utrzyma zwolnienia podatkowe przez 10 lat.

- Niższe podatki i niższe koszty w stosunku do konferencji to silny oręż w przypadku nasycenia krajowego rynku wyrobami łazienkowymi – głosi raport BDM PKO BP.

Cersanit wciąż wyraźnie poprawia wyniki. W ubiegłym roku jego skonsolidowane przychody wzrosły o 58 proc., a zysk netto aż o 75 proc. W tym samym czasie akcje Cersanitu zyskały 30 proc. wartości. Majewski przewiduje, że od 2005 roku spółka zacznie wypłacać regularnie dywidendę.

Autor rekomendacji wycenił (metodą DCF) działalność operacyjną Cersanitu na 51,70 za jedną akcję, przy założeniu konserwatywnego scenariusza rozwoju wydarzeń i mniej korzystnych warunkach rozwoju spółki.

- Bieżący poziom notowań Spółki jest niższy od wyceny rynkowej jej walorów, co upoważnia nas do wydania rekomendacji 'kupuj'. Akcje Cersanitu przy obecnym kursie posiadaj¹ prawie 20 procentowy potencjał wzrostowy w horyzoncie 12 - miesięcznym. Zakup walorów kieleckiej spółki jest więc bardzo perspektywiczną inwestycją – głosi rekomendacja BDM PKO BP.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BDM PKO BP rekomenduje: KUPUJ akcje Cersanitu