Czytasz dzięki

BDM PKO BP rekomenduje KUPUJ dla Farmacolu i NEUTRALNIE dla PGF

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 29-08-2005, 09:45

W datowanym na 24 sierpnia 2005 r. raporcie, analitycy BDM PKO BP wystawili rekomendację „kupuj” dla akcji Farmacolu oraz rekomendację „neutralnie” dla walorów PGF. W przypadku pierwszej ze spółek cena docelowa została ustalona na poziomie 40,40 zł, zaś dla drugiej wynosi 53,90 zł.

W datowanym na 24 sierpnia 2005 r. raporcie, analitycy BDM PKO BP wystawili rekomendację „kupuj” dla akcji Farmacolu oraz rekomendację „neutralnie” dla walorów PGF. W przypadku pierwszej ze spółek cena docelowa została ustalona na poziomie 40,40 zł, zaś dla drugiej wynosi 53,90 zł.

W opinii Hanny Kędziory, autorki opracowania, rewelacyjne wyniki Farmacolu w ostatnich kwartałach nie są zjawiskiem przejściowym.

Wg szacunków różnych źródeł w I połowie 2005 roku rynek farmaceutyczny wzrósł o około 7-8%. Ze względu na oczekiwane załamanie wzrostów sprzedaży szpitalnej, w II połowie roku rynek może być słabszy. W swoich prognozach BDM PKO BP zakłada wzrost w roku bieżącym na poziomie 6%.Udział giełdowych hurtowni farmaceutycznych w rynku farmaceutycznym przekracza 60%, poziom ten jest w miarę stabilny z lekką tendencją wzrostową.

Na polskim rynku dystrybucji leków nie są obecni europejscy liderzy rynku. W perspektywie 2-3 lat nastąpi jednak ich wejście. Może ono odbyć się tylko poprzez przejęcia już obecnych spółek. W pierwszej kolejności inwestorzy będą interesować się największymi hurtowniami, a więc PGF-em i Farmacolem. Na chwilę obecną przejmując Farmacol po cenach rynkowych, potencjalny inwestor zapłaciłby więcej za 1% rynku niż w przypadku PGF-u. Korygując jednak wartość 1% rynku wynikającą z kapitalizacji spółek o uzyskiwaną przez nie rentowność, okazuje się, że droższy jest 1% udziału w rynku w przypadku przejęcia PGF-u.

Cały raport do ściągnięcia TUTAJ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane