BDM PKO BP rekomenduje: SPRZEDAJ BRE w wezwaniu

01-12-2003, 20:02

Udziałowcy BRE Banku powinny sprzedać posiadane akcje w kończącym się wezwaniu ogłoszonym przez Commerzbank – uznaje BDM PKO BP. Analitycy w raporcie z 25 listopada przypominają, że ustalony przez nich kurs docelowy BRE wynosi 85 zł, a niemiecki inwestor oferuje 88,98 zł za akcję.

Za rekomendacją SPRZEDAJ przemawiają: słaba pozycja spółki na rynku detalicznym i duży udział kredytów walutowych w portfelu (grozi rezerwami w przypadku osłabienia złotego). Raport zauważa też, że oczekiwana poprawa zysków netto sektora w przyszłym roku została już zdyskontowana w cenach akcji banków. Jednocześnie, planowane utworzenie dodatkowych rezerw przez Kredyt Bank może negatywnie wpłynąć na notowania innych banków. BRE szczególnie dotknąć może też fakt, że oczekiwane pogorszenie koniunktury na giełdach może utrudnić realizację zysków z inwestycji kapitałowych.

W poniedziałek GPW wyceniła akcję banku na 88,8 zł. Wezwanie Commerzbanku kończy się 5 grudnia.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BDM PKO BP rekomenduje: SPRZEDAJ BRE w wezwaniu