BDM PKO BP wycenia akcję Pamapolu na 8,9-12,6 zł

Internet Securities
05-06-2006, 14:08

Analitycy BDM PKO BP wyceniają akcję spółki spożywczej Pamapol, która wkrótce zadebiutuje na warszawskiej giełdzie, metodą porównawczą na od 8,9 do 10,9 zł, a metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych (DCF) – na 12,6 zł, wynika z odtajnionego w poniedziałek raportu BDM PKO BP. Cena emisyjna 6 mln nowych akcji serii B spółki została wcześniej ustalona na 11 zł.

Analitycy BDM PKO BP wyceniają akcję spółki spożywczej Pamapol, która wkrótce zadebiutuje na warszawskiej giełdzie, metodą porównawczą na od 8,9 do 10,9 zł, a metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych (DCF) – na 12,6 zł, wynika z odtajnionego w poniedziałek raportu BDM PKO BP. Cena emisyjna 6 mln nowych akcji serii B spółki została wcześniej ustalona na 11 zł.

„Wyceniliśmy grupę Pamapol dwiema metodami: DCF oraz porównawczą. W modelu DCF założyliśmy sprzedaż wszystkich oferowanych akcji (6 mln) po 9 zł i wypełnienie tylko tych celów emisji, których realizacja nie jest obarczona ryzykiem. Nie uwzględniliśmy potencjalnych akwizycji oraz zwiększenia udziału w Kwidzynie do 100%. Model DCF daje wynik 12,6 zł” – napisali analitycy BDM PKO BP.

„Wyceny porównawczej dokonaliśmy względem spółek polskich z branży spożywczej oraz zagranicznych zajmujących się produkcją da gotowych i przetwórstwem warzywnym. Wycena porównawcza daje wskazania 8,9-10,9 zł” – podano w raporcie.

Zdaniem analityków BDM PKO BP, do przewag konkurencyjnych Pamapolu można zaliczyć to, iż zakład produkcyjny tej firmy jest jednym z najnowocześniejszych w Europie.

„Przekłada się to nie tylko na wysoką wydajność i oszczędności materiałowe oraz w kosztach zatrudnienia, ale także na wysoką jakość, która może być porównywana z liderami rynku, takimi jak Pudliszki czy Knorr” – ocenia BDM PKO BP.

„Z drugiej strony ceny wyrobów Pamapolu pozycjonowane są w segmencie mainstream – spółka postawiła sobie za cel oferowanie akceptowalnej jakości za rozsądną cenę i konsekwentnie go realizuje. Ponadto wielkość produkcji dań gotowych przez Pamapol jest nieporównywalna z jakimkolwiek konkurentem na polskim rynku, co pozwala na korzystanie z ekonomiki skali” – czytamy w raporcie BDM PKO BP.

Maksymalna cena akcji Pamapolu została ustalona na 11 zł. Cena emisyjna akcji spółki znalazła się na maksymalnym poziomie i wyniosła właśnie 11 zł.

Zapisy na 6 mln nowych akcji serii B potrwają od 5 do 7 czerwca. Głównym oferującym akcje Pamapolu jest Dom Maklerski Ipopema, a współoferującym jest BDM PKO BP.

Aby emisja doszła do skutku, musi został sprzedanych przynajmniej 4,5 mln akcji serii B. W transzy inwestorów instytucjonalnych oferowanych będzie 4,6 mln akcji, w transzy inwestorów indywidualnych 1,15 mln, a kluczowym pracownikom firmy zostanie zaoferowanych 250 tys. akcji.

Pamapol to spółka produkująca dania gotowe i przetwory mięsne w zakładzie w Ruścu. W październiku 2005 roku Pamapol przejął państwowe Warmińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Kwidzyn – producenta przetworów warzywnych i mrożonek.

Środki pozyskane z emisji akcji mają być przeznaczone na rozbudowę mocy produkcyjnych i unowocześnienie dwóch wchodzących w skład grupy kapitałowej Pamapolu zakładów produkcyjnych, budowę wspólnego centrum logistycznego oraz zakup ok. 40 samochodów ciężarowych i przekazanie ich dystrybutorom, co ma być elementem strategii marketingowej spółki. Pamapol chce też zrewitalizować markę Kwidzyn i swoje produkty wprowadzić do większej ilości sklepów. Aktywnie zamierza także działać za granicą. Część środków z emisji chce też przeznaczyć na przejęcia kolejnych firm działających w branży.

W 2005 roku grupa kapitałowa Pamapolu miała 15,9 mln zł zysku netto oraz 14,7 mln zł zysku operacyjnego przy 93,7 mln zł przychodów. Wyniki WZPOW Kwidzyn, przejętych na początku października, były konsolidowane tylko w czwartym kwartale, a zysk netto spółki zawyżyła o 5,1 mln zł ujemna wartość przejętej firmy.

Na 2006 rok grupa prognozuje 15,4 mln zł zysku netto, 23,7 mln zł zysku operacyjnego oraz 183 mln zł przychodów. W 2007 roku zysk netto ma wynieść 22 mln zł, zysk operacyjny 31,5 mln zł, a przychody 210 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / BDM PKO BP wycenia akcję Pamapolu na 8,9-12,6 zł