BDM PKO BP wycenia wartość akcji Śnieżki na 27,50 zł

04-12-2003, 09:13

Analitycy BDM PKO BP wycenili akcję szykującej się do debiutu na warszawskiej giełdzie Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka na 27,50 zł metodą DCF i 23,40 metodą porównawczą. Przedział dla ceny emisyjnej akcji serii F spółka ustaliła na 21 - 26 zł.

BDM PKO BP zwraca uwagę, że Śnieżka jest najdynamiczniej rozwijającym się na polskim rynku producentem farb i lakierów. Jej ambicją jej osiągnięcie pozycji lidera branży. Spółka zawdzięcza wysokie tempo rozwoju dużej konkurencyjności cenowej produktów przy utrzymaniu ich wysokiej jakości.

Analitycy podkreślają udane inwestycje Śnieżki na Ukrainie oraz dużą szansę ich powtórzenia na Białorusi. Spodziewają się w obu krajach wysokiej dynamiki sprzedaży w nadchodzących latach.

Wycena spółki metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych (DCF) określiła jej wartość na 441,9 mln zł. Daje to 27,50 zł na akcję przy założeniu, że liczba akcji spółki po warunkowym podwyższeniem kapitału w ramach emisji akcji serii C wyniesie 16.087.500 szt.

- Dokonaliśmy również wyceny porównawczej w oparciu o przeciętne wskaźniki rynkowe dla europejskich producentów farb i lakierów. Obliczona na tej podstawie

wartość spółki to 376,4 mln PLN, czyli 23,40 na jedną akcję (przy tej samej liczbie akcji, jak w modelu DCF). Jesteśmy jednak przekonani, że z uwagi na bardzo dynamiczny rozwój spółki, jej wycena rynkowa, z co najmniej 10-15% premię w stosunku do całego sektora, będzie w pełni uzasadniona – głosi raport BDM PKO BP wydany 1 grudnia.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / BDM PKO BP wycenia wartość akcji Śnieżki na 27,50 zł