BDM podniósł do "kupuj" rekomendację dla Puław

KZ, PAP
opublikowano: 11-07-2008, 12:23

Analitycy Beskidzkiego Domu Maklerskiego w  raporcie z 8 lipca podnieśli rekomendację Zakładów Azotowych Puławy(ZAP) do  "kupuj" z "redukuj" i wycenili papiery spółki na

Raport został wydany przy kursie akcji Puław na poziomie 107,10 zł. W piątek zaraz po otwarciu Puławy kosztowały 118,80 zł za papier.

"Utrzymujące się korzystne dla spółki tendencje na rynkach produktów chemicznych, ze szczególnym uwzględnieniem produktów nawozowych, skłoniły nas do zrewidowania prognoz dotyczących przyszłych wyników spółki. Nowa ustalona przez nas cena docelowa to 122,40 zł. W konsekwencji zdecydowaliśmy się wydać dla akcji ZAP rekomendacje +kupuj+" - napisano w raporcie.

"Wzrost wyceny spowodowany jest w głównej mierze zmianą założeń dotyczących rentowności oraz poziomu przychodów. Uważamy, że rewizja w górę założeń dotyczących marży spółki na poziomie zysku brutto na sprzedaży, jest uzasadniona, biorąc pod uwagę tendencje panujące obecnie na rynkach produktów chemicznych oraz niższą od zakładanej pierwotnie podwyżkę cen gazu ziemnego" - dodano.(PAP)


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / BDM podniósł do "kupuj" rekomendację dla Puław