BDM rekomenduje ‘kupuj’ dla Comarchu, wycena 75,7 zł

ISB
29-07-2008, 12:01

Analitycy Beskidzkiego Domu Maklerskiego, w  raporcie z 24 lipca, wydali rekomendację "kupuj" dla akcji spółki softwarowej Comarch. Cenę docelową dla akcji spółki wyznaczono na 75,7 zł, wynika z raportu odtajnionego we wtorek.

W dniu wydania rekomendacji za jedną akcję Comarch płacono 69,5 zł. W środę ok. godz. 11:30 kurs wynosił 70,0 zł, bez zmian wobec ceny odniesienia.

"Wyniki za 1Q'08 roku, po wyczyszczeniu transakcji sprzedaży akcji Interii, były słabe i pokazały, że spółka ma problemy z utrzymaniem rentowności na dotychczasowym poziomie. Jest to efekt rosnącej konkurencji na rynku oraz wysokich kosztów wynagrodzeń. Oczekujemy, że wyniki za 2Q'08 również okażą się wyraźnie słabsze od tych, które spółka pokazała w 2Q'07 roku. Uważamy, że powrót do rentowności EBIT ponad 8% w skali roku będzie wymagał co najmniej kilku kwartałów" - czytamy w raporcie.

Analitycy uważają jednak, że skala przeceny Comarchu z ostatnich miesięcy była zbyt duża i nie oddaje faktycznego pogorszenia sytuacji fundamentalnej spółki.

Analitycy BDM spodziewają się, że w 2008 r. Comarch osiągnie zysk netto w wysokości 44,0 mln zł (bez uwzględnienia sprzedaży Interii) wobec 42,4 mln zł przed rokiem. Przychody wyniosą 644,9 mln zł wobec 581,0 mln zł w 2007 r. (ISB)

mtd/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / BDM rekomenduje ‘kupuj’ dla Comarchu, wycena 75,7 zł