Czytasz dzięki

Beastie Boys wygrali z producentem Monstera

AR
opublikowano: 17-06-2015, 10:34

Nielegalne wykorzystanie hip-hopowego hitu z lat 80. amerykańskiej grupy Beastie Boys będzie kosztować producenta napojów Monster Energy Drink 1,7 mln USD oraz wartość kosztów sądowych - donosi portal Yahoo.

Sąd okręgowy w USA orzekł kolejny wyrok na korzyść kultowego zespołu. Firma Monster Beverage Corporation, która od lat jest także obecna na polskim rynku, zapłaci raperom nie tylko odszkodowanie wielkości 1,7 mln USD, ale też pokryje koszty sądowe wycenione na 668 tys. USD.

–   Z analizy rachunków sądowych zespołu wynika, że Beastie Boys od początku zdecydowali się zapłacić odpowiednio wysoką sumę, żeby dostać Cadillaca Escalade, a nie Hondę Civic, w kategorii reprezentacji w sądach – skomentował swój wyrok sędzia Paul Engelmayer. Podkreślił również, że jego zdaniem sprawa miała dla członków zespołu wymiar sentymentalny, dlatego nie dziwi się zaciętej walce, jaką zdecydowali się stoczyć w sądach.

W czerwcu  Beastie Boys– znani z przeboju „(You Gotta) Fight for Your right (To Party!), który święcił triumfy na listach przebojów w 1986 – wygrali proces o naruszenie praw autorskich do pięciu singli z ich debiutanckiej płyty, w tym słynnego hitu, w reklamie napoju Monster Energy Drink. Płyta zespołu jest uważana za przełomową w historii muzyki, ponieważ przyczyniła się popularyzacji hip-hopu jako gatunku muzycznego. 

Odszkodowanie zostanie wypłacone dwóm żyjącym członkom zespołu Adamowi "Ad-Rock" Horovitz'owi i Michael'owi "Mike D" Diamondowi oraz żonie nieżyjącego Adama "MCA" Yauch'a.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane