Będą dwie emisje Atlantisu

KSA
opublikowano: 08-02-2008, 00:00

Nowy inwestor spółki wydmuszki zażądał zwołania walnego zgromadzenia. W programie są nowe emisje i split akcji.

Nowy inwestor spółki wydmuszki zażądał zwołania walnego zgromadzenia. W programie są nowe emisje i split akcji.

Zgodnie z zapowiedziami Mariusz Patrowicz, który wraz ze spółką Holiday Planet kontroluje już 10,08 proc. kapitału Atlantisu, złożył wniosek o zwołanie NWZA spółki. Termin posiedzenia ustalono na 12 marca. Akcjonariusze mają przegłosować dwie emisje akcji: jedną z prawem poboru. Zamierzają także zadecydować o splicie papierów Atlantisu w stosunku 1:35 — tak, że ich wartość nominalna spadnie do 1 grosza.

NWZA ma też zająć się zmianami w statucie, dotyczącymi przedmiotu działalności. Mariusz Patrowicz chce, żeby Atlantis, który od kilku lat nie prowadzi działalności operacyjnej, zajął się budową farm wiatrowych. W tym celu spółka ma zostać dokapitalizowana przynajmniej 15 mln zł.

Giełdowi gracze pozytywnie przyjęli komunikat spółki — akcje Atlantisu drożały wczoraj przy sporym obrocie. Nie zraża ich nawet fakt, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy warszawska spółka bezskutecznie próbowała przeprowadzić dwie emisje akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane