Będzie autopoprawka budżetu na zakup szczepionki na ptasią grypę

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-10-2005, 15:24

Autopoprawkę do budżetu na 2006 r. w kwocie 20 mln zł przyjmie za tydzień rząd. Ma to być rezerwa na zakup szczepionki na ptasią grypę, gdyby doszło do identyfikacji wirusa niebezpiecznego dla ludzi - poinformował we wtorek po posiedzeniu rządu wiceminister finansów Piotr Sawicki.

Autopoprawkę do budżetu na 2006 r. w kwocie 20 mln zł przyjmie za tydzień rząd. Ma to być rezerwa na zakup szczepionki na ptasią grypę, gdyby doszło do identyfikacji wirusa niebezpiecznego dla ludzi - poinformował we wtorek po posiedzeniu rządu wiceminister finansów Piotr Sawicki.

"Taka kwota - wystarczająca według ministra zdrowia - zostanie zarezerwowana" - powiedział Sawicki. Dodał, że ponadto Państwowa Agencja Rezerw Materiałowych dysponuje pozabudżetowymi środkami w wysokości ok. 106 mln zł. 70 mln zł z tej kwoty ma zostać przeznaczone na zakup leku wirusowego, a pozostała kwota - na zakup sprzętu dla służb weterynaryjnych.

Minister finansów wystąpi także do sejmowej Komisji Finansów Publicznych o zmianę przeznaczenia 300 mln zł z rezerw celowych, które nie zostaną w pełni wykorzystane w 2005 r. Zgodnie z ustawą o finansach publicznych minister finansów może poprosić o zgodę na zmianę przeznaczenia wolnych środków. Będą one wykorzystane w 2006 r. na walkę z ptasią grypą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane