Będzie raport nt. barier rozwoju Fin-Tech

PAP
opublikowano: 26-10-2017, 16:29
aktualizacja: 26-10-2017, 16:30

Identyfikacja barier natury prawnej, regulacyjnej i nadzorczej dla rozwoju innowacji finansowych w Polsce była celem działania specjalnego zespołu ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech), który przygotował w tej sprawie specjalny raport - informuje Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

Zobacz więcej

(YAY Foto)

W raporcie znajdą się też propozycje rozwiązań i działań, które mogłyby wyeliminować lub ograniczyć zidentyfikowane bariery - dodaje UKNF.

Zespół, jak zaznacza UKNF, powstał z uwagi na "istotność wpływu nowych technologii na rozwój rynku finansowego w Polsce", a powołano go z inicjatywy Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, oraz resortów finansów i rozwoju.

"Prace Zespołu koncentrowały się na obszarach, które mają wpływ na wzrost innowacyjności, z równoczesnym zachowaniem bezpieczeństwa oferowanych usług, tak aby nie podważyć zaufania klientów do rynku finansowego. Zespół składał się z przedstawicieli 22 instytucji, obejmując szeroką reprezentację instytucji publicznych (regulatorów, nadzorców) oraz przedstawicieli rynku (zarówno nadzorowanego, jak i nienadzorowanego). W ramach prac Zespołu przeanalizowano ponad 100 barier dla rozwoju sektora FinTech zidentyfikowanych przez uczestników rynku" - czytamy w informacji UKNF.

Prace zespołu mają być podsumowane w formie raportu. Ma on zawierać "zidentyfikowane przez podmioty rynku finansowego bariery dla rozwoju sektora FinTech w Polsce, działania podjęte przez Zespół, w celu ich usunięcia oraz propozycje rozwiązań i rekomendowanych dalszych działań po stronie właściwych organów i pomiotów, które przyczynią się do stworzenia w Polsce przyjaznego środowiska regulacyjno-nadzorczego dla rozwoju sektora innowacji finansowych".

Raport ma zostać zaprezentowany w listopadzie, w ramach Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu