Czytasz dzięki

Będzie Szpital Południowy w Warszawie

opublikowano: 19-10-2016, 11:22

Umowa na budowę Szpitala Południowego została podpisana.

W środę Warszawa poinformowała o podpisaniu umowy z wykonawcą na budowę 309-łóżkowego Szpitala Południowego. Otwarcie szpitala planowane jest za ok. trzy lata; będzie on służył głównie mieszkańcom Ursynowa i Wilanowa, ale także pacjentom z Mazowsza.

"O konieczności powstania szpitala w tym miejscu wiadomo już od 20 lat. Ja obiecałam warszawiakom, że ta placówka powstanie. I dziś mogę zapewnić, że tak się stanie - podpisaliśmy właśnie umowę z wykonawcą" - podkreśliła prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Budowa szpitala z 309 łóżkami ma się zakończyć we wrześniu 2018 r. Przeznaczono na ten cel 400 mln zł. "Do podpisania tej umowy drogę mieliśmy wyboistą, ale pokonaliśmy przeciwności i tak jak obiecałam szpital będzie" - dodała Gronkiewicz-Waltz. Otwarcie szpitala planowane jest na połowę 2019 r.

Wykonawcą prac będzie konsorcjum składające się ze spółek: Erbud S.A., Strabag Spółka z o.o., Strabag AG i Ed. Züblin AG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane