Będzin: III etap kanalizacji w maju

Dominika Malik
opublikowano: 02-03-2001, 00:00

Będzin: III etap kanalizacji w maju

Gmina Będzin zamierza rozpocząć w maju 2001 r. trzeci etap budowy kanalizacji sanitarno-deszczowej i sieci wodociągowej przy ul. Modrzewiowej i ul. Mostowej. Przy tych ulicach oraz wzdłuż ul. Leśnej mają zostać wybudowane drogi i chodniki. Zajmą one powierzchnię około 7 tys. mkw. Gmina otrzymała już na inwestycję około 1,6 mln zł z funduszu PHARE Inicjatywa II. Teraz czeka na decyzję w sprawie dotacji z budżetu państwa.

— Kanalizacja sanitarno-deszczowa wybudowana będzie na odcinku około 3 km, natomiast długość sieci wodociągowej ma wynieść około 2,2 km — mówi Marzena Karolczyk z Urzędu Miejskiego w Będzinie.

Do kanalizacji podłączonych zostanie blisko 60 budynków.

Prace budowlane mają potrwać do końca sierpnia 2002 r. Przetarg na generalnego wykonawcę zaplanowano na 13 marca 2001 r.

Obecnie realizowany jest drugi etap budowy kanalizacji, przy ul. Leśnej i ul. Modrzewiowej. Zostanie do niej podłączonych około 20 budynków. Koszt inwestycji oszacowano na 1,4 mln zł. Generalnym wykonawcą jest firma Pebex z Będzina, która powinna zakończyć prace pod koniec kwietnia.

W czerwcu 2000 r. zakończył się natomiast pierwszy etap przedsięwzięcia, obejmujący ul. Wolności, który kosztował około 0,4 mln zł. Kanalizację wykonała firma Ilkus z Olkusza. DM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Malik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Będzin: III etap kanalizacji w maju