Będzin wyemituje obligacje warte 9 mln zł

Jolanta Mabe
opublikowano: 05-03-2002, 00:00

Będzin. Radni z Będzina zdecydowali o emisji dwóch transzy obligacji komunalnych na łączną kwotę 9 mln zł. Zarząd miasta ma przygotować przetarg na bank, który ją obsłuży. Środki z emisji zostaną przekazane na przebudowę infrastruktury technicznej w centrum miasta, w tym zwłaszcza ul. Małachowskiego. Po zakończeniu inwestycji powstanie tam pasaż handlowy.

Pierwsza transza wartości 3 mln zł zostanie sprzedana w 2002 r. i będzie się składać z dwóch serii: obligacji trzyletnich na sumę 1 mln zł oraz pięcioletnich na 2 mln zł. Druga transza zostanie wyemitowana w przyszłym roku i składać się będzie z obligacji trzyletnich (1,5 mln zł), pięcioletnich (2 mln zł) i sześcioletnich (2,5 mln zł). Cena jednej obligacji wyniesie 100 tys. zł. Emisja będzie niepubliczna i zostanie skierowana do inwestorów krajowych oraz zagranicznych. Projekt struktury emisji przygotowała poznańska firma doradcza Invest Consulting.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jolanta Mabe

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu