Belgowie przyjadą do Polskiej Agencji Kosmicznej

opublikowano: 24-08-2017, 22:00

Złap kontrakt: 14 września w Centrum Belweder Klonowa odbędzie się Polsko-Belgijski Dzień Przemysłu Kosmicznego.

Przyjeżdża kilkanaście belgijskich firm (patrz tabela), a z polskich zgłosiły się już m.in. Asseco, Astronika, Kapitach, N7Mobile, PIAP, Space Forestm GMV, Thales Alenia Space Poland i Sener. Celem spotkania jest prezentacja potencjału i kompetencji firm oraz instytutów naukowo-badawczych z Polski i Belgii, ułatwienie im nawiązania kontaktów i podjęcia rozmów o współpracy. Wydarzenie jest skierowane do menedżerów przedsiębiorstw i kierowników projektów instytucji naukowo-badawczych zaangażowanych w projekty kosmiczne.

— Współpraca jest niezwykle istotna dla przemysłu kosmicznego. Prawie żaden kraj nie ma ekspertyzy, która pozwoli samodzielnie wdrożyć projekt kosmiczny. Tak jest w przypadku małych krajów, jak Belgia, ale także nowych członków Europejskiej Agencji Kosmicznej, jak Polska. Jednak oba kraje są biegłe w konkretnych, uzupełniających się dziedzinach. Firmy mogą wypracować synergie, które ułatwią aplikowanie do projektów — uważa Franćois-Xavier Thibaut z Belspo, Federalnego Biura ds. Polityki Naukowej, odpowiedzialnego za rozwój sektora kosmicznego w Belgii. Organizatorami wydarzenia są Polska Agencja Kosmiczna, która w ramach wspierania krajowego sektora kosmicznego zaaranżowała już m.in. spotkania z grupami przedsiębiorców z Chin, Ukrainy czy Niemiec, a także Ambasada Belgii i Belspo. Polskie firmy mogą zgłaszać się do udziału do 4 września 2017 r.

WIĘCEJ INFORMACJI: Kontakt: Zbigniew Burdzy tel.: 22 380 01 53 zbigniew.burdzy@polsa.gov.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Belgowie przyjadą do Polskiej Agencji Kosmicznej