Belgowie wydali miliard na usługi seksualne

PAP, DI
opublikowano: 26-10-2019, 16:24

Po raz pierwszy w historii Belgowie wydali ponad miliard euro na usługi w branży seksualnej w ciągu zaledwie jednego roku. Są to dane za 2018 r., oblikowane przez belgijski bank centralny - podała w sobotę gazeta "De Tijd".

"To, że obecnie przekraczamy próg 1 miliarda euro, wynika głównie z inflacji i rosnącej liczby ludności" - powiedział Geert Sciot z belgijskiego banku centralnego. Ekspert podkreśla, że obrót w branży seksualnej tak samo stanowi część produktu krajowego brutto, jak usługi świadczone przez piekarzy czy rzeźników.

1 mld euro to o 27 proc. więcej niż w roku 2008. Oprócz dzielnic czerwonych latarni bank wziął pod uwagę osoby świadczące usługi seksualne w prywatnych klubach oraz w domach. Nie uwzględniono cyfrowych usług seksualnych, świadczonych poprzez kamery internetowe.

Aby oszacować, ile wynoszą stawki za usługi, badacze nie korzystali z cen podawanych przez pracowników branży seksualnej, ale z danych zgłaszanych przez klientów na określonych stronach internetowych.

Najdroższa, jak podała telewizja VRT, okazała się prywatna wizyta osoby świadczącej usługi seksualne, wynosząca średnio 148 euro. Średnia cena takiej usługi w dzielnicy czerwonych latarni była o 67 euro niższa.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy